Det har blivit en hel del bilder på blåsippor i år och (inte ännu) lika många på vitsippor. Så för att balansera lite så kommer här den enda vitsippsbilden som fann nåd inför mina ögon i går även om den var väldigt "vanlig". Nåja, på 15 min i trädgården bland de få vitsippor som växer där så blir det inte så avancerat eller mycket gjort.
Åsa 21 april 2012
Tycker personligen det är svårt att få någon bra karaktär på macro bilder. I den här bilden har du verkligen lyckas göra en personlig bild som skapar tankar hos betraktaren.
SvaraRadera/Jimmy
Du behöver verkligen inte be om ursäkt för bilden. Den håller absolut en klass som tål att visas. Variationen i sippbilder är oändlig, och din bild tillför ytterligare en variant.
SvaraRaderaNydelig bilde av hvitveisen. Det er vanskelig å få et bilde av den som ikke andre har tatt. Synes du har greid å få ditt personlige preg på den jeg. Ååå vi venter på den her..
SvaraRaderaKos deg videre med våren.